back to top

HEADS

Дії, які рятують життя під час пожежі після ракетного обстрілу

Після масованих ракетних атак Росії на Київ і Київщину, що сталися 9–10 липня, внаслідок влучань виникли численні пожежі. Постраждали житлові будинки, господарські споруди, були зафіксовані людські жертви. У таких умовах знання базових правил поведінки під час пожежі стає критично важливим — це може врятувати життя.

У ніч на 10 липня Росія атакувала Київ дронами, балістичними та крилатими ракетами. Восьми районам столиці завдано пошкоджень, двоє людей загинули, ще 22— отримали поранення. На Київщині атаки зафіксовано в чотирьох районах, зокрема горіли приватні будинки та господарчі споруди, постраждали ще двоє цивільних, про це повідомив керівник КМВА Тимур Ткаченко.

Читайте також: Екологічні наслідки війни Росії проти України

На тлі зростання кількості таких випадків Державна служба України з надзвичайних ситуацій надала детальну інструкцію, як діяти, якщо пожежа виникла внаслідок обстрілу.

У разі вибуху та займання в будівлі необхідно насамперед викликати рятувальників за номером 101, чітко вказавши адресу, поверховість і можливих постраждалих. За можливості слід знеструмити приміщення й перекрити газ, щоб запобігти повторному загорянню чи вибуху.

Якщо пожежа невелика й не супроводжується сильним задимленням, її можна спробувати загасити самостійно — водою або вогнегасником. Але в жодному разі не варто ризикувати життям, якщо ситуація виходить з-під контролю.

Якщо можлива евакуація — потрібно швидко, але обережно залишити приміщення. Не слід користуватись ліфтом, а спускатися лише сходами. Людям радять триматись ближче до підлоги, пересуватись навприсядки і захищати дихальні шляхи вологою тканиною — це дозволяє уникнути отруєння чадним газом. Особливу увагу варто приділити дітям, літнім людям та людям з інвалідністю — їх потрібно супроводжувати.

Читайте також: Омбудсмен про війну, депортації й пропаганду

Якщо евакуація неможлива, фахівці радять залишатися в кімнаті, де немає вогню. Двері треба щільно закрити та ущільнити вологими ганчірками або рушниками, щоб дим не просочувався всередину. Потрібно подавати сигнали про своє перебування — кричати, махати тканиною, або світити ліхтариком, особливо вночі.

«Ці правила — не просто слова. Вони рятують життя і допомагають рятувальникам», — наголошують у ДСНС.

Нагадаємо, чергова масована атака Росії на українські міста розпочалася ввечері 9 липня. Атак зазнали також західні області — звуки вибухів чули в різних регіонах. Рятувальні служби закликають громадян бути максимально обачними й заздалегідь знати план дій у разі надзвичайної ситуації.

Читайте також: Україна є найбільш замінованою державою світу – вплив російського вторгнення на довкілля
Назар Онисько
Назар Онисько
Журналіст | 6 років працюю у новинах. Останніх два був регіональним редактором на Суспільному. Маю досвід створення новинних матеріалів, ведення прямих включень у новинні програми та роботи в прямому етері.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі