У Міністерстві освіти і науки України спростували інформацію про нібито скасування обов’язкової військової підготовки для студентів з нового навчального року. У відомстві наголосили: підготовка буде, хоча й у зміненому форматі.
Що сталося
Напередодні деякі ЗМІ, зокрема видання «Дзеркало тижня», поширили інформацію, що курс базової загальновійськової підготовки нібито більше не буде обов’язковим. В МОН пояснили, що такі повідомлення є наслідком неточно поданих цитат заступника міністра Михайла Винницького та спричинили дезінформацію.
Читайте також: В МОН оновили дашборд освітніх індикаторів
Що передбачає новий формат
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №13347, яким пропонується змінити концепцію військової підготовки в закладах вищої та фахової передвищої освіти. Замість курсу «БЗВП» (базова загальновійськова підготовка), що завершувався присвоєнням військово-облікової спеціальності та складанням присяги, передбачається обов’язкове вивчення нової дисципліни — «Основи національного спротиву».
Цей курс мають вивчати всі студенти та студентки другого року навчання в університетах і коледжах.
Основні компоненти курсу:
- домедична допомога;
- теоретична вогнева підготовка;
- ознайомлення з цифровими технологіями у сфері безпеки;
- короткі виїзди на полігони для опанування базових навичок поводження зі зброєю.
Для осіб, які з релігійних міркувань не можуть тримати зброю, збільшать навчальний блок з домедичної допомоги.
Що не змінюється
У МОН наголошують: курс «Основи національного спротиву» не має на меті підготовку до мобілізації. Мобілізаційний вік в Україні залишається з 25 років, а молодші вікові групи можуть проходити службу лише добровільно.
Також підготовка, яку вже почали університети для викладання теоретичної частини БЗВП, не втрачає актуальності. Цей блок максимально наближений до теоретичної складової нового курсу, тому залишатиметься чинним незалежно від подальших змін.
Читайте також: МОН змінить формат учнівських олімпіад