В Україні люди з інвалідністю найчастіше користуються кріслами колісними, слуховими апаратами та допоміжними засобами для пересування – такими як милиці, ходунки або палиці. Згідно з результатами опитування, проведеного InfoSapiens на замовлення Ліги Сильних, 16% респондентів використовують крісла колісні, 11% – слухові апарати, а ще 10% – інші пристрої для пересування.
Читайте також: Українці почуваються менш щасливими – нове дослідження добробуту
Крісла колісні особливо поширені серед молоді та дітей: 26% молодих людей з інвалідністю та 25% дітей регулярно користуються цим засобом. Натомість слухові апарати та милиці частіше потрібні людям віком від 60 років – відповідно 16% і 14%.
Рівень використання таких пристроїв також залежить від розміру населеного пункту. Жителі великих міст частіше мають доступ до необхідних засобів реабілітації: 55% мешканців міст із населенням понад 50 тисяч осіб користуються пристроями, тоді як у менших населених пунктах таких лише 42%.
Разом із тим, третина опитаних осіб з інвалідністю (35%) повідомила, що потребує додаткових пристроїв для повноцінного життя. Найбільший запит – на крісла колісні (8%), слухові апарати (7%) та спеціалізоване програмне забезпечення (5%).
Читайте також: 72% українок не планують виїжджати за кордон – дослідження