Квітневі приморозки в Україні негативно вплинули не лише на плодові дерева, а й на бджіл — основних запилювачів сільськогосподарських культур. Як повідомляє «ПроАгро Груп», зниження нічної температури нижче нуля стало стресовим фактором для бджіл, особливо для тих, які погано перезимували або рано почали вилітати з вуликів у пошуках нектару.
Читайте також: Мінагрополітики запустило сервіс Є-Бджільництво для захисту пасік
Хоча самі приморозки не спричинили масової загибелі бджіл, вони збільшили кількість ослаблених та хворих особин. Також погіршився стан розплоду — молодих бджіл, яких не всі родини змогли зігріти та забезпечити достатньою кількістю корму.
Погодні умови цієї весни лише посилили загрозу скорочення популяції бджіл в Україні. За даними Державної служби статистики, у 2024 році кількість бджолосімей на контрольованих територіях країни скоротилася на 5,7% — до 2,17 мільйона. Найбільші втрати зафіксовано на приватних пасіках, де кількість родин зменшилась на 6,6%, а в аграрному секторі — на 7,9%.
Скорочення популяції бджіл є тривожним сигналом для аграрного сектору, оскільки ці комахи відіграють ключову роль у запиленні рослин і, відповідно, формуванні врожаю. Експерти наголошують, що окрім погодних чинників, на стан популяції впливають також хвороби, пестициди та зменшення біорізноманіття.
Читайте також: Грантове фінансування для покращення продуктивності сільського господарства в Україні