back to top

HEADS

Як додаткові обстеження впливають на рішення за новою системою ЕКОПФО

В Україні впроваджено нову систему оцінювання повсякденного функціонування (ЕКОПФО), яка допомагає зрозуміти, як стан здоров’я впливає на життя людини. Це частина комплексного підходу до визначення індивідуальних потреб, зокрема у контексті соціального захисту чи отримання державної підтримки.

Читайте також: Верховна Рада України удосконалює роботу МСЕК

У деяких випадках для точного та обґрунтованого рішення експертна команда може призначити додаткові медичні обстеження. Таке рішення ухвалюють, коли наявної медичної інформації недостатньо або вона суперечлива. Завдяки цьому система забезпечує справедливість оцінки та зменшує ризик суб’єктивного трактування стану людини.

Електронне направлення на обстеження формує лікар, що входить до складу експертної команди. Людина може пройти обстеження у будь-якому медичному закладі, який має чинну ліцензію на медичну практику. Якщо заклад працює за Програмою медичних гарантій, послуга буде безоплатною.

Усі результати обстежень обов’язково мають бути внесені до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) — це ліцензійна вимога як для державних, так і для приватних медичних установ. Після цього дані передають адміністратору, який прикріплює їх до справи пацієнта.

На основі повної інформації експертна команда може ухвалити остаточне рішення, часто без потреби у повторному зверненні особи. Такий підхід дозволяє зменшити навантаження на систему, а також забезпечити людині комфортніший досвід взаємодії з нею.

Читайте також: В Україні стартувала нова система оцінювання повсякденного функціонування замість МСЕК
Олексій Захаров
Олексій Захаров
Редактор сайту | Досвід роботи у ЗМІ — понад 17 років. Працював журналістом на Vgorode.ua, відеоредактором на "5 каналі", шеф-редактором на Gloss.ua та "Наш Київ", редактором розділу "Життя" на LIGA.Net.

New articles

Більше по темі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here