back to top

HEADS

Половина шукачів, що мають інвалідність, стикалися з дискримінацією на ринку праці

За дослідженням громадської спілки «Ліга сильних» лише 15-18% людей з інвалідністю мають роботу. За аналізом Work.ua за два роки частка вакансій для людей з інвалідністю зросла з 7% до 12%.

Найбільший вибір вакансій для людей з інвалідністю серед продавців-консультантів, менеджерів із продажу, водіїв, менеджерів по роботі з клієнтами, касирів, бухгалтерів, прибиральниць, вантажників, операторів контакт-центру, провізорів, різноробочих, кухарів, охоронців. І це фактично також перелік найзатребуваніших спеціальностей на ринку праці в цілому. 

Найбільш відкритий для людей з інвалідністю громадський сектор. Частка вакансій із позначкою «Людям з інвалідністю» у неприбуткових, благодійних та громадських організаціях складає 26%.

Також цікаво, що половина шукачів, що мають інвалідність, стикалися з проявами дискримінації на ринку праці. Вона може бути повʼязана власне зі статусом людини з інвалідністю, або ж з іншою характеристикою людини, як-от вік чи стать.

Розподіл шукачів, що мають інвалідність, за досвідом, віком і статтю дещо відрізняється від загальної ситуації на ринку праці. Аж 58% кандидатів мають досвід роботи понад 5 років (проти 41% серед усіх шукачів на Work.ua). Також серед шукачів, що мають інвалідність, 68% становлять чоловіки (проти 39% серед усіх шукачів).

Читайте також: An educational platform for all those who want to get involved in urban renewal has been launched in Ukraine
Марта Синовіцька
Марта Синовіцька
Журналістка | Навчалася в КНУ ім. Тараса Шевченка, ІФ, спеціальність "Літературно-мистецька аналітика". У журналістиці з 2020 року. Починала редактором управлінських видань МЦФЕР-Україна. Згодом працювала редактором Департаменту інформації УГКЦ. З липня 2024 року - журналістка Humanitarian Media Hub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Нове на сайті

Більше по темі