Українські ветерани та ветеранки можуть долучитися до безоплатного ознайомчого курсу з 3D-моделювання у сфері протезування. Освітня програма має на меті надати учасникам базові навички 3D-сканування, моделювання, друку та роботи з інноваційним обладнанням. Курс “3D-моделювання і друк в інженерії та біомедінженерії” проводить команда викладачів Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.
Після завершення курсу ветерани зможуть претендувати на грант для навчання в магістратурі КПІ за спеціальностями “Біомедична інженерія” або “Прикладна механіка”. У рамках магістерської програми студенти працюватимуть над створенням протезних компонентів — від 50 до 100 зразків, які передаватимуть медичним закладам безкоштовно.
Читайте також: Ветерани з бойовим досвідом зможуть викладати БЗВП у вишах
Податися можуть ветерани й ветеранки, які завершили службу в Силах оборони України, мають статус учасника бойових дій та диплом бакалавра, спеціаліста або магістра будь-якої спеціальності. Заявки приймаються до 24 квітня. До 8 травня необхідно подати мотиваційний лист і пройти співбесіду, а результати відбору повідомлять 14 травня. Навчання стартує 26 травня і триватиме один місяць.
Освітній компонент включає 36 годин онлайн-лекцій і 34 години офлайн-практики. Практичні заняття відбуватимуться в лабораторіях КПІ та Наукового парку адитивних технологій, оснащеного сучасними 3D-принтерами й сканерами.
Читайте також: Ветерани з інвалідністю можуть безплатно навчатися керувати авто
Проєкт реалізується в межах ініціативи ADDEX “Майбутнє системи протезування в Україні”, що покликана відповісти на актуальні виклики: дефіцит спеціалістів, високу вартість імпортних протезів, обмежені технологічні можливості та потребу у персоналізованих виробах для реабілітації. Над програмою працюють благодійний фонд “Коло”, Науковий парк КПІ, а також компанії-партнери: OLX, EPAM, appflame, OBRIO та Genesis for Ukraine.
В Україні на сьогодні понад 70 тисяч людей з ампутаціями, і, за прогнозами, ця цифра зростатиме. Курси та навчальні програми мають стати першим кроком до розвитку локального виробництва якісних та доступних протезів.
Читайте також: Мінветеранів запустило онлайн-програму для дружин військових