В Івано-Франківську відбувся міжнародний симпозіум з реконструктивної хірургії, на якому лікарі та медичні сестри з усієї України опановували сучасні методики лікування травм обличчя у дітей. До навчання долучилися 75 хірургів та 100 медичних сестер. Захід організували за участі команди медиків із Канади та США, які вже вп’яте приїздять на Прикарпаття для обміну досвідом з українськими колегами.
Читайте також: Реабілітація в Україні після військових травм: досвід Лікарів без кордонів
Цьогорічний симпозіум зосередився на темі дитячих травм обличчя й очей, зокрема реконструкції орбіти, лікуванні переломів та використанні очних протезів. Паралельно проходило навчання для медичних сестер, які опановували методи догляду за пацієнтами з посттравматичним стресовим розладом, правила комунікації з важкохворими, паліативну допомогу та профілактику пролежнів.
Практична частина включала майстер-клас із закриття шкірних дефектів за допомогою локальних клаптів — метод, який активно застосовується при відновленні носа або обробці глибоких ран, типових для військових травм.
Професор з Канади Пітер Адамсон, засновник благодійної організації Face the Future Foundation, наголосив на важливості командної роботи при реконструкції обличчя: «Поранення, спричинені війною, є надзвичайно складними. Лікарі мають володіти сучасними методиками, щоби не лише відновити функції, а й естетичний вигляд обличчя».
Читайте також: 72% українок не планують виїжджати за кордон – дослідження