У 2024 році понад 10 тисяч дітей з тимчасово окупованих територій та дітей-переселенців змогли вступити до українських вищих навчальних закладів, що є значним досягненням у порівнянні з минулими роками. Це вдвічі більше, ніж у 2022 році, коли кількість абітурієнтів була значно меншою. Таку інформацію під час презентації дослідження про ставлення до російської індоктринації дітей озвучила голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна.
Читайте також: Освіта без кордонів. Як фундація «МрійДій» допомагає дітям та вчителям у часи війни
Ці дані зібрані через освітні центри «Донбас — Україна» та «Крим — Україна», які надають підтримку абітурієнтам з тимчасово окупованих територій та переселенцям. Однак, незважаючи на значну кількість вступників, вже є випадки відрахувань. Зокрема, студенти, які навчаються дистанційно, стикаються з проблемами через відсутність можливості оплатити контракт, оскільки бюджетні місця на необхідні спеціальності не передбачені.
На фоні цих труднощів українська влада зіштовхується з низкою викликів щодо допомоги дітям з окупованих територій, які перебувають під постійною загрозою депортації, мілітаризації та індоктринації. За словами правозахисників, ситуація з навчанням та відрахуваннями може стати ще складнішою через обмеження у фінансуванні та недостатнє забезпечення місцями в університетах для всіх бажаючих.
Читайте також: Міносвіти розробляє комплексну політику “Освіта для життя”