back to top

HEADS

Заморожування міжнародної гуманітарної допомоги США призводить до додаткових страждань найбільш вразливих верств населення

Лікарі без Кордонів
Лікарі без Кордонівhttps://www.msf.org/
Міжнародна незалежна медична гуманітарна організація, що надає допомогу жертвам збройних конфліктів, епідемій, природних катастроф та людям, які не отримують медичної допомоги

Працюючи в різних регіонах світу, де гуманітарна допомога є життєво необхідною, «Лікарі без кордонів» бачать, що раптове заморожування міжнародної допомоги призводить до додаткових страждань найбільш вразливих верств населення. Швидкість, з якою постраждали медичні послуги, не дала пацієнтам і медичним працівникам достатньо часу на адаптацію. Багато людей були раптово відрізані від життєво необхідних ліків і терапії.

Читайте також: Нам потрібен широкий план реабілітації військових

«Лікарі без кордонів» не отримують коштів від уряду США, тому ми не відчуваємо на собі прямого впливу. Однак ми працюємо в багатьох громадах різних країн світу, які прямо чи опосередковано підтримуються таким фінансуванням, і вже спостерігаємо скорочення гуманітарних і медичних послуг.  

Це раптове замороження допомоги було руйнівним. Ми вже бачимо дуже реальні наслідки в місцях, де потреби і так були надзвичайно високими.  

Раптове заморожування міжнародної допомоги означало, що деякі люди за одну ніч втратили джерело медичної допомоги, і ці зміни відлунюють у громадах, де ми працюємо. Існує масове нерозуміння того, що це означає для цих життєво важливих програм. Деякі клініки та місцеві медичні центри довелося закрити. Наші лікарі повідомляють, що місцеві групи та організації запитують нас, чи можемо ми взяти на себе їхні програми. Існує велика прогалина в міжнародній допомозі, яка не може бути швидко заповнена іншими.

Читайте також: Дискусія навколо призупинення допомоги USAID опустилася на дріб’язковий рівень

Серед країн, які отримують найбільші обсяги американської допомоги, — Демократична Республіка Конго, Україна, Афганістан та Ефіопія — всі країни, де MSF реалізує свої проекти. Гуманітарне фінансування призначене для людей, які перебувають у найтяжчих обставинах, і саме з цими людьми працюють «Лікарі без кордонів». Ми особливо турбуємося про дітей, вагітних жінок, людей похилого віку та інших вразливих людей, які постраждають найбільше, оскільки саме вони найбільше потребують гуманітарної допомоги. Серед інших постраждалих груп — незліченна кількість біженців і переселенців, діти, які живуть в ендемічних районах малярії, а також люди, які потребують лікування ВІЛ і туберкульозу, чия допомога може бути припинена.

Ми працюємо в тих самих кризових зонах, що й USAID, яке вже давно є найбільшим у світі донором міжнародної допомоги. Ми працюємо пліч-о-пліч з багатьма постраждалими організаціями та громадами, і наш обов’язок як медичних працівників у цих місцях — говорити про вплив на доступ до охорони здоров’я та гуманітарної допомоги. 

США є найбільшим донором міжнародної гуманітарної допомоги у світі. Жодна організація не в змозі заповнити величезні прогалини, створені цією раптовою втратою фінансування. «Лікарі без кордонів» продовжують стежити за наслідками заморожування іноземної допомоги і, за необхідності, адаптувати нашу відповідь на цю ситуацію.

Читайте також: Дискримінація і бюрократія: проблеми виплат для людей, що отримали статус ВПО до повномасштабного вторгнення

Після початкового заморожування фінансування іноземної допомоги уряд США зробив низку винятків, які дозволили продовжити певні програми з порятунку життів. Однак ми чуємо від наших колег з багатьох країн, що робота все ще зупинена, і немає достатніх вказівок або ясності щодо того, як забезпечити роботу цих виняткових програм. Лікарі та пацієнти не знають, що робити. Формулювання, які пропонуються в будь-яких дозволах на сьогодні, не є достатньо чіткими або конкретними, щоб дозволити організаціям відновити багато видів діяльності. Крім того, медичні послуги часто тісно пов’язані з USAID та іншими компонентами системи іноземної допомоги. З огляду на те, що заморожування іноземної допомоги та накази про зупинення роботи продовжують впливати на ці сфери діяльності, а персонал цих установ був відправлений у негайну відпустку або відкликаний, обмежені гуманітарні винятки самі по собі є недостатніми для повного відновлення діяльності.   

Ми ще не знаємо точного масштабу наслідків, але знаємо, що відсутність доступу до медичної допомоги та основних послуг може мати потенційно смертельні наслідки для мільйонів людей. Ми будемо продовжувати уважно стежити за впливом на нашу діяльність, наших партнерів, пацієнтів та громади, яким ми допомагаємо.

Читайте також: Україна шукає шляхи заміщення допомоги USAID

Останнє на сайті

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here